A szakemberhiány több szakterületen is megfigyelhető a hazai vállalkozásoknál. A tehetségek vonzása és megtartása érdekében a szervezetek rákényszerülnek, hogy évente többször felülvizsgálják a kritikus munkakörök bérpiaci helyzetét, és szükség esetén módosítsák a béreket. Annak érdekében, hogy lépést tudjanak tartani az aktuális trendekkel, friss és hiteles bérinformációkra van szükségük. A SmartScale havonta frissülő fizetési adatbázisa erre kínál új, innovatív megoldást.
Az Európai Unió átlagánál nagyobb Magyarországon a betöltetlen álláshelyek száma és a bérköltség növekedése is, mivel a cégek béremeléssel próbálnak alkalmazottakat szerezni – közölte az Eurostat adatai alapján a Világgazdaság.
Nincsenek könnyű helyzetben a cégek, egy részük azért, mert munkaerőhiánnyal küzd, míg mások a megemelt bérminimumok megfizetésével birkóznak. A GKI adatai szerint a cégek idén a foglalkoztatási költségek 11 százalékos növekedésével számolnak átlagosan, írja a Világgazdaság.
Egyre több a betöltetlen álláshely Európában, Magyarország pedig az élmezőnyben jár, ami miatt nálunk növekednek az egyik leggyorsabb mértékben a munkaerőköltségek.
Győrben és a környező térségben évek óta egyre kedvezőbbek a munkaerőpiaci adatok. Miskolcról vagy Nyíregyházáról nézve Győr irigyelt város. Az élet azonban – ahogy mondani szokták –, erre sem fenékig tejfel. Itt nem a munkanélküliség kezelése, ellenkezőleg, az egyre radikálisabban fellépő munkaerőhiány kezelése jelenti a legnagyobb gondot. Mi lehet a megoldás?
A legnagyobb gond a dolgozók pótlásánál, hogy túl alacsony a vállalati bérszínvonal, de ha ez rendben is van, a telephely környékén nincs elegendő munkaerő.
Tovább gyorsult a bérek növekedésének üteme tavaly novemberben, idén pedig a minimálbér emelése és a munkaerőhiány miatt még dinamikusabb emelkedésre lehet számítani a KSH pénteken közzétett adatait kommentáló elemzők szerint.
A pár éves tapasztalattal rendelkező szakmunkásokat és fizikai munkásokat keresték leginkább a cégek 2016-ban. Az előző évhez képest 22 százalékkal több állást hirdetettek meg online, a profession felületén havonta közel 10 ezer új pozíció jelent meg. A legtöbb embert szak-, fizikai-, segéd- és betanított munkákra várták, de az értékesítés és kereskedelem kategóriában is rekordszámú hirdetés jelent meg. Ezzel szemben a jelentkezőknél leginkább az adminisztrációs és asszisztensi irodai munkák voltak népszerűek.
Nehéz megtartani a munkavállalókat – derült ki egy friss hazai kutatásból, amely során magyarországi cégek vezetőit és HR szakembereit kérdezték.
A válaszadók szerint a felmérést megelőző 12 hónap során a szervezetek számára a legnagyobb kihívást a dolgozók gyakori munkahely-változtatása jelentette.